Money and Power czyli Coolio

W środę pierwszego października w Centrum Dtocznia Gdańska zagra gwiazda hip-hopu lat 90. – Coolio. Jak suport wystąpią rodzimi artyści rapowej sceny muzycznej – Fokus z legendarnego składu Paktofonika oraz Hi Fi Banda.

Coolio jest autorem takich przebojów, jak „Gangsta’s Paradise” czy „C U When You Get There”. Muzyk w ostatnim dziesięcioleciu ubiegłego wieku odnosił gigantyczne sukcesy – jest laureatem Nagrody Grammy, a jego płyty osiągały status platyny. Sprzedał ponad 30 milionów płyt na całym świecie, występował na wszystkich kontynentach. Pomimo wielkiego sukcesu komercyjnego udało mu się zachować uznanie krytyków muzycznych.

Fokus jest posiadaczem jednego z bardziej charakterystycznych głosów w polskim hip-hopie. d 1996 roku w swojej karierze współpracował z artystami takimi jak: Pezet, Fisz, L.U.C., HST, DJ 600V, O.S.T.R., donGuralesko. HI FI BANDA to grupa, którą tworzą: Diox i Hades (dwaj charyzmatyczni MC), producent Czarny i DJ Kebs. Ich twórczość to połączenie inteligentnych tekstów i świadomych poglądów z mocnymi i świetnie brzmiącymi produkcjami najlepszych beatmakerów. Początki muzycznej drogi artystów spod znaku korony HIFI sięgają pierwszych lat rozwoju kultury hip hop w Polsce. Członkowie ekipy są znani z udziału w wielu dobrze przyjętych projektach.

Bilety w cenie 89 zł – przedsprzedaż/105 zł – w dniu imprezy

Otwarcie bram: 18:30Skomentuj

Musisz być zalogowanym żeby komentować.