Lao Che na Stacji Orunia

W sobotę 9 października w Gdańsku odbędzie się kolejny koncert Lao Che. Zespół stał się objawianiem rodzimej scenie, ich brzmienie to kompilacja różnych gatunków muzycznych. Jednak największą popularność zdobyli dzięki niebanalnym tekstom wokalisty zespoły – Huberta „Spiętego” Dobaczewskiego.

W swoich testach „Spięty” wykorzystuje szereg neologizmów i zapożyczeń z kultury wschodnich Słowian, aby w opisać karykaturalną rzeczywistość. W brzmieniu Lao Che można odnaleźć inspiracje cyrkową, a i również starymi polskimi kreskówkami, dwa łania do retro elektroniki oraz brzmień zimno falowych, a wszysko przybrudzone jest szumami radiowymi. Muzycy często nagrywali w technice analogowej, wykorzystując przy tym mikrofony z lat 30. Ubiegłego stulecia.

Zespół powstał w 1999 roku, od tego czasu wydał cztery albumy. Dyskografię Lao Che zamyka krążek „Prąd stały / Prąd zmienny”. Aktualnie grupę oprócz Huberta Dobaczewskiego tworzą: Mariusz Denst, Michał Jastrzębski, Rafał Borycki, Filip Różański, Jakub Pokorski i Maciek Dzierżanowski.

Koncert rozpocznie się o godzinie 20.00.

Bilety w cenie 35 zł są do nabycia w STACJI ORUNIA w dni powszednie od 11-18:00 oraz w Zielonym Smoku codziennie w godzinach 10-23:00.

Więcej szczegółów na: http://www.gak.gda.plSkomentuj

Musisz być zalogowanym żeby komentować.