Jazz i okolice: Wojtczak i Tymański

W środę 6 października w gdańskim klubie Wiele Twarzy saksofonista Irek Wojtczak stanie na jednej scenie z awangardzistą Tymonem Tymańskim.

Irek Wojtczak to przede wszystkim saksofonista, kompozytor, a także aranżer. Porusza się po wielu obszarach muzycznych, od jazzu poprzez klasykę, czy trans. Określany jako artysta poszukujący i ekspresyjny. Jest współtwórcą trójmiejskiej formacji GROOVEKOJAD , stale pracuje jako muzyk sesyjny, nagrywa dla potrzeb filmu i teatru. W 2004 roku jako Irek Wojtczak Quartet nagrał płytę Look to the Sky z muzyką Antonio Carlosa Jobima. Rok później ukazał się jego pierwszy autorski album – Outlook.

Tymon Tymański to jeden z bardziej rozpoznawalnych muzycznych osobowości Trójmiasta. Razem z Mikołajem Trzaską, Leszkiem Możdżerem, Jackiem Olterem i Maciejem Sikałą stworzyli i wykreowali muzyczna kreację ruchu muzycznego „yass”. Od lat jest obecny na alternatywno-rockowej i jazzowej scenie – pod postacią założyciela, bądź współzałożyciela takich kapel, jak: Kury, Trupy, Tymański Yass Ensemble, Tymański Yass Ensemble czy Polish Brass Ensemble. Skomponował muzykę do głośnych filmów „Sztos” i „Wesele”.

Początek koncertu o godzinie 19.00

Bilety: 20 zł – przedsprzedaż/30 zł – w dniu koncertuSkomentuj

Musisz być zalogowanym żeby komentować.