Europa od kuchni

Między 24 a 26 września odbędzie się impreza idealnie wpisująca się w tak popularny ostatnio ruch slow food, promujący regionalne produkty i tradycje kulinarne. „Dary Ziemi” już po raz siedemnasty zagoszczą w gdyńskim Parku Kolibki.

Do udziału w imprezie zaproszono ponad 120 wystawców z Polski i zagranicy. Wszyscy zwolennicy zdrowej żywności będą zachwyceni, bowiem lista produktów jest imponująca. Otwiera ją mnóstwo produktów pszczelich – miodów i wszelkiej maści jego przetworów, znajdziemy również regionalne piwa, przetwory z warzyw i owoców, kawy, herbaty, pieczywo, szynki, oleje, przyprawy, owcze sery, wina i szereg artykułów z Francji, Portugalii, Gruzji czy Belgii. Jednak na tym nie koniec, będzie można kupić biżuterię, meble czy kwiaty.

Organizatorzy dla ułatwienia podzieli teren Parku na „Polanę Eko”, na której pojawią się stoiska z produktami wytwarzanymi przez drobne gospodarstwa ekologiczne z całego kraju. Wśród nich, m.in. produkty pszczele oraz miody pitne z Warmii i Mazur, Kurpii, Białowieży, Podlasia, Małopolski, Zachodnio Pomorskiego oraz Wielkopolski, pieczywo oraz swojskie wędliny z małych masarni oraz przyprawy i zioła. „Polana Biesiadna” to przede wszystkim stoiska z produktami spożywczymi, stoiska gastronomiczne oraz miejsce do odpoczynku. „Polany Ogrodowe” to ekspozycje ogrodowe, a także meble z wikliny i artystyczna ceramika ogrodowa.

W sobotę na scenie muzycznej pojawią się „Dixie Warsaw Jazzman”, zespół grający tradycyjną muzykę flamandzką i francuską w jazzowych aranżacjach. Następnie motywy muzyczne javy – narodowych tańców belgijsko-francuskich zaprezentuje „Kameralna Orkiestra Promenadowa”.

Niedziela to święto muzyki bałkańskiej, horo i raczenicę – tradycyjne bałkańskie tańce pokaże bułgarska grupa „Balcan Folk Akustic”.

Bilety: 6 zł – normalny, dzieci – wstęp wolny.

Więcej szczegółów na: www.daryziemi.com



Skomentuj

Musisz być zalogowanym żeby komentować.