Noc Świętojańska na Molo

Ciekawą propozycję na spędzenie nocy świętojańskiej przygotowało miasto Sopot. Nad plażą przed wejściem na pomost spacerowy na Patelni – drewnianej platformie, wystąpi Bogusław Nowicki oraz zespół Carrantuohill z gościnnym udziałem harfistki Anny Faber.

Bogusław Nowicki określił wykonywane przez siebie utwory jako – „piosenki z tekstem”. W twórczości tego artysty można odnaleźć elementy liryczne łączące się z autoironią i humorem.  Jest autorem takich utworów jak: „Gawędziarze”, „Uśmiechnięte  dziewczyny” czy „Poszukiwania”. W czerwcu ubiegłego roku miała swoją premierę płyta „Optymizmu gram”. Koncerty Nowickiego to podróże muzyczne pełne dawki satyry i poezji przyprawionej liryką. W autorskim recitalu Nowicki akompaniuje sobie na gitarze.

Na Zieloną Wyspę zabierze nas formacja Carrantuohill, grająca zarówno tradycyjną muzykę celtycką rodem z Irlandii i Szkocji, jak i własne opracowania aranżacyjne oparte na „celtyckich korzeniach”. Koncert jest szansą na usłyszenie dźwięków, m. in.  uilleann pipes, bouzuki, cittern, bodhran, tin whistles, akordeonu czy mandoliny. Zespół występował z Maire Breatnach, Sands Family, Deaf Shepheard, Geraldine McGowan & Friends oraz Midnigth Court. Muzycy zagrali z wirtuozem irlandzkich ullieann pipes Liam`em O’Flynn’em oraz czołowym gitarzystą Arty McGlyn’em. Z legendą -Jackie Daly’m spotkał się w irlandzkim Cork.

Z zespołem Carrantuohill wystąpi Anna Faber – nietypowa artystka, potrafiąca na harfie zagrać energetyczne tango, by chwilę później „uspokoić” publiczność balladą. Artystka w nowatorski sposób łączy grę na harfie ze śpiewem. Bardzo często jej harfa jest wzmocniona elektrycznie, dzięki czemu może występować na największych scenach. Anna Faber występowała również z Justyną Steczkowską, Tytusem Wojnowiczem, Kayah, Michałem Urbaniakiem, Krzysztofem Ścierańskim i zespołem Dżem.

Koncerty odbędą się 23 czerwca.

Bilety w cenie: 30/40 złotych, do nabycia pod numerem: 58 551-00-02Skomentuj

Musisz być zalogowanym żeby komentować.