Spektakl gościnny. Don Kichot, czyli fantazja szaleńca

W niedzielę 5 września na deskach Teatru Muzycznego w Gdyni będziemy mieli okazję zobaczyć przedstawianie „Don Kichot, czyli fantazja szaleńca” w reżyserii Borisa Ejfmana, jednego z najwybitniejszych współczesnych choreografów.

Boris Ejfman wyniósł sztukę baletową na najwyższy poziom ekspresji, jest autorem ponad 40 spektakli, inspirowanych klasyką literatury m. in. wg „Anny Kareniny” Tołstoja, „Hamleta” i „Wieczoru Trzech Króli” Szekspira, „Idioty” i „Braci Karamazow” Dostojewskiego, „Mistrza i Małgorzaty” Bułhakowa).

Ejfman bez wątpienia jest wizjonerem, w swoich dziełach łączy tradycję rosyjskiego baletu klasycznego z osiągnięciami współczesnej choreografii i maniakalna dbałością o szczegóły. Perfekcyjnie wykonane spektakle stały się wizytówką Sanktpetersburskiego Teatru Baletu, który stworzył. Wyznaczając tym samym nowy poziom we współczesnej sztuce baletowej.

„Don Kichot” powstał w 1994 roku, jednak Ejfman postanowił powrócić z nim w 2009 roku, prezentując nowe rozwiązania. W przedstawieniu tytułowy Don Kichot jest pacjentem szpitala psychiatrycznego, który wyobraża sobie, że jest szlachetnym rycerzem.

„Don Kichot” to kolejny olśniewający spektakl, porywający widza w świat ludzkich doznań i tajemnic. Nasycony przeżyciami i burzliwymi emocjami, do tego fenomenalne sceny zbiorowe i niezapomniane partie solowe. Większość teoretyków współczesnego teatru z pewnością powiedziałaby, że tetr idealny to teatr Borisa Ejfmana.

Spektakl rozpocznie się o godzinie 19.00.

Bilety w cenie 140 i 110 zł.Skomentuj

Musisz być zalogowanym żeby komentować.