VHS Hell

Jeżeli tęsknisz za erą magnetowidów i kiczowatą estetyką kina lat 90. to 23 września znajdziesz ukojenie. Tym razem gdyński Klub Filmowy organizuje nostalgiczną podróż do świata koszmarnych produkcji klasy B.

Idea VHS Hell nawiązuje do popularnych w ostatnim dziesięcioleciu XX wieku w Stanach Zjednoczonych świetlic video, gdzie za niewielką opłatą można było obejrzeć filmy z listą dialogową czytaną przez znudzonego lektora. W ramach cyklu zostaną zaprezentowane dwie tandetne produkcje, odtworzone z oryginalnych kaset vhs – tych samych, które jeszcze kilka lat temu święciły tryumfy w wypożyczalniach video. Projekcja zostanie poprzedzona prelekcją wprowadzającą w zjawisko fenomenu kina drugiej klasy.

Jak twierdzą sami organizatorzy – nie kładą nacisku na żaden gatunek. Możecie się spodziewać zastępów zombie lub najeźdźców z Mgławicy Kraba, niemniej zostaną wyświetlone, m.in. filmy akcji, przy których „Commando” to kino egzystencjalne na miarę późnego Kurosawy.

Projekcja rozpocznie się o godzinie 18.30, w gdyńskim Klubie Filmowym; ul. Waszyngtona 1 (obok Stoczni Nauta i Klubu Muzycznego Ucho).

Wstęp wolny.Skomentuj

Musisz być zalogowanym żeby komentować.