Powrót na Wall Street – zobacz zwiastun

Od piątku 24 września na srebrnym ekranie będziemy mogli oglądać „Wall Street: Pieniądz nie śpi” kontynuację kinowego Olivera Stone’a przeboju z lat 80.

Akcja filmu rozpoczyna się w momencie, gdy światowa ekonomia staje w obliczu katastrofalnego kryzysu. Michael Douglas ponownie wcieli się w Gordona Gekko, rekina giełdy w Nowym Jorku. Po latach powraca z więzienia do świata maklerów. Skompromitowany, samotny, bez sztabu wpływowych znajomych, postanawia powtórnie znaleźć się na finansowych szczytach.

Jedynym problemem Gekko jest jego córka Winnie, a właściwie jej narzeczony Jacob, młody i chorobliwie ambity gracz na giełdzie towarowej. Dodatkowo wręcz obsesyjnie zapatrzony w ojca swojej dziewczyny. Jacob pozyskuje do współpracy Gekko, prosząc go o pomoc w podwójnej misji. Gordon ma zapobiec kryzysowi ekonomicznemu, a także odszukać ludzi odpowiedzialnych za śmierć jego mentora.

Film w dobry sposób obrazuje reguły gry w chciwym, kapitalistycznym świecie. Stawia pytania czy jest miejsce na moralność na posiadanie jakichkolwiek świętości w tak bezwzględnej rzeczywistości. Stone wziął na warsztat rządną władzy naturę człowieka, dodatkowo osadzaną w pełnym pokus „centrum świata” – Wall Street.Skomentuj

Musisz być zalogowanym żeby komentować.