Kino 5D w Gdańsku

Już w środę 22 września w Galerii Przymorze ruszy pierwsze na Pomorzu, a trzecie w Polsce kino 5D Extreme. Kino 5D to połączenie obrazu 3D z takimi efektami, jak woda, wiatr, ogień, zapach, oraz ruchomymi fotelami.

Sala kinowa powstała na przeszło 200 m. kw. i znajduje się na niej 25 specjalnych foteli. Za aranżację wnętrza kina są odpowiedzialni młodzi architekci. Z założenia ma ono jeszcze przed seansem wprowadzić widza w nietypowy charakter miejsca. Na odwiedzających czka, m.in. specjalny, ręcznie malowany labirynt 3D.

Na razie w repertuarze znajdują się trzy pozycje – film katastroficzny „Tsunami”, francuska produkcja „Zagłada Dinozaurów” i najgłośniej reklamowany obraz ze Stanów czyli „Podróż do wnętrza ziemi” z Brendanem Fraser’em w roli głównej. Produkcje są stosunkowo krótkie – trwają od 12 do 15 minut – niemniej to efekty, a nie fabuła grają główne skrzypce. Dzięki polaryzacyjnemu ekranowi, na którym jest wyświetlany stereoskopowy obraz, oglądany przez specjalne okulary, widz ma możliwość odczucia realistycznego trój wymiaru.

Bilety na jeden seans będą kosztować od 10 do 20 zł. Dzieci poniżej 3 lat wejdą na seans za darmo.Skomentuj

Musisz być zalogowanym żeby komentować.