WYJDZNAMIASTO http://wyjdznamiasto.pl Tue, 09 Oct 2012 20:13:36 +0000 pl-PL hourly 1 http://wordpress.org/?v=3.4.2 SONS OF ROBETR MITCHUM http://wyjdznamiasto.pl/sons-of-robetr-mitchum/ http://wyjdznamiasto.pl/sons-of-robetr-mitchum/#comments Tue, 09 Oct 2012 20:13:36 +0000 wnm http://wyjdznamiasto.pl/?p=745

Międzynarodowa grupa mająca w składzie doświadczonych muzyków z Irlandii, Niemiec, RPA i… Polski. Rezydują w Belfaście (Irlandia Północna).

Z niejednego pieca chleb jedli, niejednego trunku skosztowali, na niejednej scenie występowali, ale jeszcze nigdy nie grali w Polsce! Patronują im: Nick Cave, Tom Waits, Jacques Brel.

Ich muzykę opisuje dobrze słowo “noir”, a utwory wypełnia ciemna strona życia: rozpacz, depresja, melancholia, wyalienowanie, poczucie winy, brak iluzji, cynizm, pesymizm, mizantropia, zgnilizna moralna, zło, paranoja, egzystencjalizm i beznadziejna miłość. Wszystko to podane w smakowitej formie, z dystansem i humorem.

Synowie Roberta Mitchuma to:

Morgan Moore - wokal
Jack Forgie - gitara
Andrew Thompson - bas
Marcin Sobczak - perkusja
Thomas Behringer - trąbka

Cytaty:

“Nie piłem dopóki nie zacząłem słuchać The Sons of Robert Mitchum. Oni pokazują, że “noir” to nie tylko przeczytanie kilku nowel Jamesa Ellroya” 

Christo, QUB Radio

“Nawet najgorszy pijak będąc na samym dnie poczuje się lepiej słuchając The Sons of Robert Mitchum” 

Adam Gough, Circle Magazine

“The Sons of Robert Mitchum dostarczyli mi tylu nowych klientów, że byłem zmuszony do otworzenia drugiego biura” 

Saul Goodman, Kancelaria Adwokacka Saul Goodman&Co.

Informacja o biletach:
Bilety w cenie 15 zł będzie można zakupić bezpośrednio w sopockim SPATiF-ie bądź na stroniewww.spatif.sopot.pl
11 października 2012 (czwartek)
Spatif
21.00
]]>
http://wyjdznamiasto.pl/sons-of-robetr-mitchum/feed/ 0
FESTIWAL FILMÓW I FORM JEDNOMINUTOWYCH http://wyjdznamiasto.pl/festiwal-filmow-i-form-jednominutowych/ http://wyjdznamiasto.pl/festiwal-filmow-i-form-jednominutowych/#comments Tue, 09 Oct 2012 19:50:41 +0000 wnm http://wyjdznamiasto.pl/?p=741

Festiwal Filmów i Form Jednominutowych The One Minutes to najlepsze polskie jednominutowe formy filmowe. Wydarzenie jest imprezą cykliczną i ma na celu promocję kultury filmowej oraz rozwój zainteresowań w zakresie twórczości tej dziedziny sztuki.

Festiwal zaczyna się ogólnopolskim konkursem na najlepsze jednominutowe obrazy, którego zwieńczeniem jest finał gdański. Następnie odbywa się seria pokazów festiwalowych w całej Polsce (ok. 40 miast), a wyróżnione filmy biorą udział w międzynarodowym konkursie odbywającym się w Amsterdamie.

Formuła wydarzenia jest wzbogacona o pokazy towarzyszące oraz warsztaty filmowe. Jest to też doskonała forma promowania młodych talentów. Ze względu na wielopłaszczyznowość działań wchodzących w zakres Festiwalu Filmów i Form Jednominutowych, zasięg projektu jest bardzo szeroki, co istotnie przyczynia się do znaczenia festiwalu zarówno na arenie lokalnej, regionalnej, ogólnopolskiej, jak i międzynarodowej.

Małe formy na dużym ekranie – tak w skrócie można nazwać pokaz nagrodzonych i wyróżnionych prac nadesłanych na 7. Festiwal Filmów i Form Jednominutowych. Publiczność będzie miała okazję zapoznać się z werdyktem jury oraz obejrzeć najlepsze filmy.

START: godz. 19:00.

Gala odbędzie się w Centrum św. Jana (ul. Świętojańska 50, Gdańsk).

Wstęp wolny.

 

Będzie to pierwszy z całego cyklu pokazów bowiem jak zwykle po gali płyty z filmami zostaną skopiowane i rozesłane na pokazy w innych miastach.

 

Skład tegorocznego jury to: Bartosz Żurawiecki, Beata Staszyńska, Paweł Sitkiewicz.

W sumie zgłoszonych zostało 162 filmy, najwięcej w kategorii Forma – 68 (w kategoriach Film i Mini Dokument odpowiednio 54 i 35). W każdej z kategorii zostały przyznane pierwsze i drugie miejsca oraz wyróżnienia.

 

Oprawa muzyczna gali: duet Zwiewnych Dziewcząt Gra

Po Gali wręczenia nagród koncert Natalii Grzebały.

 

Po uroczystości i koncercie zapraszamy na afterparty do Pubu Loft na ulicy Młyńskiej 15.

Na 7. edycję konkursu nadesłano162 zgłoszenia, po ocenie formalnej do kolejnego etapu – oceny merytorycznej zakwalifikowało się 157 filmów jednominutowych (odpowiednio: fabuła – 54 filmy, forma – 68 filmy, mini-dokument – 35 filmów).

 

Krótka historia, abstrakcyjna wizja czy ważki temat zamknięty w 1 MINUCIE to wyzwanie. 1 MINUTA to czasem cała wieczność, a zarazem nieuchwytny do zarejestrowania moment. Uwolnij wyobraźnię, ożyw ideę i zmierz się z czasem!

]]>
http://wyjdznamiasto.pl/festiwal-filmow-i-form-jednominutowych/feed/ 0
W GORĄCEJ WODZIE KOMPANI http://wyjdznamiasto.pl/w-goracej-wodzie-kompani/ http://wyjdznamiasto.pl/w-goracej-wodzie-kompani/#comments Mon, 08 Oct 2012 18:46:36 +0000 wnm http://wyjdznamiasto.pl/?p=737

Oprócz koncertów i różnego rodzaju imprez przygotowaliśmy dla was raz w miesiącu występ grupy teatralnej, która zajmuje się powstającymi na żywo na oczach, uszach i łonach widzów szołami. Szoły te są zabawne i kąśliwe i opierają swe treści na pomysłach rzucanych przez ciągle oszołomionych poprzednim zdaniem widzów.

Kompani zdobyli wiele nagród z brązu i srebra. Większość z nich oddali na cele różne, a część zostawili sobie w celach dekoracyjnych, choć także praktycznych, np. stołowy przyduszacz do kartek do notowania różnych informacji.

W skład Teatru Improwizacji W gorącej wodzie kompani wchodzą aktorzy Teatru Wybrzeżak, członkowie kabaretu Limo i grupy Muflasz.
10 października 2012 (środa)
Kwadratowa

Dodatkowe informacje: http://www.kwadratowa.pl
]]>
http://wyjdznamiasto.pl/w-goracej-wodzie-kompani/feed/ 0
DAMIĘCKA & LICAK QUARTET http://wyjdznamiasto.pl/damiecka-licak-quartet/ http://wyjdznamiasto.pl/damiecka-licak-quartet/#comments Mon, 08 Oct 2012 18:43:02 +0000 wnm http://wyjdznamiasto.pl/?p=732

Ilona Damięcka – pianistka, wokalistka, kompozytorka. Absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. W swoim dorobku artystycznym ma 2 płyty: Hurry Up, oraz Fifth Side – Female Jazz Band DVD/CD, występy na licznych festiwalach w Polsce i za granicą, III Miejsce na Konkursie kompozytorskim im. Krzysztofa Komedy w 1999 roku, za utwór Bossa For Bosa.
Współpracowała z wieloma muzykami. Ilone charakteryzuje mocne, energetyczne brzmienie w środkowym nurcie jazzu. Kompozycje oparte są na wyrazistych motywach, wprowadzających słuchaczy w pogodny nastrój.

Tomasz Licak – kompozytor i saksofonista jazzowy, urodzony w 1986 roku w Szczecinie. Od 2005 roku związany z Carl Nielsen Academy of Music w Odense (Dania). Regularnie współpracuje z wieloma duńskimi, polskimi oraz niemieckimi muzykami (m. in. Anders Mogensen, Simon Krebs, Rudi Mahall, Kasper Tom Christiansen, Richard Andersson, Grzegorz Grzyb, Marek Kądziela). Oprócz własnego trio, w skład którego wchodzą perkusista Rasmus Schmidt i kontrabasista Richard Andrsson, tworzy znany już na polskiej scenie jazzowej zespół KRAN oraz polsko-duński kwintet Tomasz Licak/Artur Tuźnik Quintet.

Jest laureatem pierwszego miejsca konkursu “Bielskiej Zadymki Jazzowej 2010″ (uzyskanego z zespołem Outbreak Quartet) oraz nagrody indywidualnej “Krokus Jazz Festival” w roku 2009 w Jeleniej Górze. Regularnie koncertuje z różnymi formacjami, takimi jak chociażby: Horn Amok, Krebstet, czy Licht An!. Ma na swoim koncie płyty: K.R.A.N. Kran, Last Call – The Outbreak Quartet, Quintet feat. Anders Mogensen.

Wszystkie otrzymały znakomite recenzje w mediach. Jednym z jego ostatnich projektów jest sekstet Trouble Hunting, który gra muzykę autorską w stylu “improv”. Jako saksofonista łączy język hard-bopu z muzyką free. Charakterystyczne brzmienie oraz specyficzne, otwarte podejście do harmonii czynią jego muzykę niezwykle interesującą.

Studiował pod okiem takich muzyków jak: Anders Mogensen, Jeff Ballard, Jeff Williams, Greg Hutchinson, Bob Gulotti. Współtworzy i współpracuje z wieloma zespołami, m.in.: Ultradyr, Krebs/Andersson/Schmidt trio, Syntax Error, Anja Kickbusch Band, Morten Christian Sekstet oraz, wspólnie z gitarzystą Markiem Kądzielą tworzy Off-Quartet, z którym to zespołem wielokrotnie miał już okazję koncertować w Polsce a także w Niemczech i na Ukrainie.

Perkusista posiadający unikalny styl, dzięki swojemu brzmieniu, wirtuozerii i muzykalności. Jest przez to muzykiem rozchwytywanym zarówno przez artystów jazzowych jak i
rockowych.

Ilonna Damięcka – p ./ voc.
Tomasz Licak – sax.
Richard Andersson (DK)- bass.
Rasmus Schmidt (DK) – dr.

9 października 2012 (wtorek)
20:00
Versalka

]]>
http://wyjdznamiasto.pl/damiecka-licak-quartet/feed/ 0
BITWA POD WIEDNIEM [TRAILER] http://wyjdznamiasto.pl/bitwa-pod-wiedniem-trailer/ http://wyjdznamiasto.pl/bitwa-pod-wiedniem-trailer/#comments Sun, 07 Oct 2012 19:36:59 +0000 wnm http://wyjdznamiasto.pl/?p=722

W najbliższy weekend do kin wchodzi polsko-włosko-turecki film pt: “Bitwa pod Wiedniem”. Film jest o tym, jak latem 1683 roku trzysta tysięcy wojowników Imperium Osmańskiego pod wodzą Wielkiego Wezyra Kary Mustafy rozpoczyna oblężenie Wiednia. Po ucieczce Cesarza Leopolda los miasta staje się coraz bardziej niepewny. Jeśli Wiedeń upadnie, armia Wielkiego Wezyra bez trudu dotrze aż do Morza Północnego, a potem także do Rzymu. Po wielu tygodniach oblężenia, 12 września 1683 roku, dochodzi do decydującej bitwy. Szale zwycięstwa przechylają się wielokrotnie. W chwili, gdy wszystko zapowiada bliski tryumf armii Wielkiego Wezyra, do boju włączają się polskie wojska. Pod wodzą króla Jana III Sobieskiego husaria stacza morderczą walkę, w której ważą się nie tylko losy miasta, ale i całej Europy.

No niestety nie jestem optymistą, liczę tylko że nie będzie to super gniot, ale nawet trailer nie daje rady więc chyba nie będzie to film, który powtórzy sukces “braveheart”. Przekonamy się już wkrótce.

 

 

]]>
http://wyjdznamiasto.pl/bitwa-pod-wiedniem-trailer/feed/ 0
JAMES BOND MA 50 LAT http://wyjdznamiasto.pl/james-bond-ma-50-lat/ http://wyjdznamiasto.pl/james-bond-ma-50-lat/#comments Sun, 07 Oct 2012 19:24:21 +0000 wnm http://wyjdznamiasto.pl/?p=711

Dokładnie 5 października 1962 roku, odbyła się światowa premiera przygód agenta 007. Dr.NO jest pierwszym oficjalnym filmem o przygodach Jamesa Bonda, w którego wcielił się Sean Connery. W związku z okrągłą 50-tą rocznicą premiery, zapraszamy wszystkich na pokaz filmu.

Ian Fleming stworzył brytyjskiego szpiega w lutym 1952, podczas wakacji na swej jamajskiej posiadłości nazywanej Goldeneye. Nazwał agenta 007 po amerykańskim ornitologu Jamesie Bondzie. Tłumaczył żonie Bonda, że nazwisko jej męża – krótkie, nieromantyczne, typowo angielskie, ale męskie – jest tym, czego potrzebuje. Prawdziwy James Bond napisał książkę Birds of the West Indies (Ptaki Indii Zachodnich), a Fleming, którego hobby było obserwowanie ptaków, miał kopię tej książki podczas pobytu na Jamajce i wybrał nazwisko jej autora do swojej pierwszej książki. James Bond – zbitka była na tyle krótka i dźwięczna, że dawała się łatwo wymówić w każdym języku.

Po napisaniu rękopisu powieści zatytułowanej później Casino Royale Fleming dał go do przeczytania przyjacielowi, poecie i swemu późniejszemu wydawcy, Williamowi Plomerowi. Tekst spodobał się mu na tyle, że przekazał on go innemu wydawcy Jonathanowi Cape’owi, który pomimo pewnych zastrzeżeń zdecydował się na opublikowanie rękopisu Fleminga, kierowany pamięcią o starszym bracie Iana, Peterze, znanym pisarzu powieści przygodowych i podróżniczych.

28 maja 2008, w setną rocznicę urodzin Iana Fleminga, miała premierę nowa książka o przygodach agenta 007 zatytułowana Piekło poczeka. Jej autorem jest Sebastian Faulks.

Dr. NO

Na Jamajce zostają zamordowani, rezydujący tam agent brytyjskiego wywiadu MI6 – Strangways oraz jego sekretarka. Strangways badał pochodzenie sygnału zakłócającego sterowanie amerykańskich rakiet, który prawdopodobnie został nadany z Jamajki. Z tego powodu Bond musi przerwać pobyt w kasynie, gdzie właśnie poznał pannę Sylvię Trench (Eunice Gayson) i podjąć śledztwo na miejscu.

Po wylądowaniu na wyspie staje się obiektem zainteresowania zarówno agenta CIA, Feliksa Leitera (Jack Lord), a także profesora Denta (Anthony Dawson) (pracującego dla Dr No (Joseph Wiseman)) i jego ludzi, którzy próbują go zgładzić. Bond i Leiter kontynuują śledztwo dotyczące tajemniczych sygnałów, a zebrane w jego trakcie wskazówki prowadzą na Wyspę Krabów, gdzie znajduje się kopalnia boksytów należąca do Chińczyka zwanego Dr No. W międzyczasie Bond umawia się z Miss Taro (Zena Marshall), również pracującą dla Denta. Miss Taro zostaje zdemaskowana i wydana w ręce policji, a następnie Bond zastawia pułapkę, w którą wpada Dent. Zostaje wyeliminowany z gry. Nocą Bond, Leiter i jego pomocnik Quarrel (John Kitzmuller) płyną na Wyspę Krabów. Rankiem Bond spotyka zbierającą muszle pannę Honey Ryder (Ursula Andress), wraz z którą wpada w łapy Dr No. Szalonego multimilionera, członka organizacji SPECTRE.

Zapraszamy wszystkich miłośników “starego” Bonda ;)

Miejsce: LOFT
Godzina: 21.00
Data: 9 października (wtorek)
Dodatkowe informacje: http://loftpub.pl
e-mail: loftpub.gdansk@gmail.com
]]>
http://wyjdznamiasto.pl/james-bond-ma-50-lat/feed/ 0
WARSZTATY FILMOWE W CSW ŁAŹNIA http://wyjdznamiasto.pl/warsztaty-filmowe-w-csw-laznia/ http://wyjdznamiasto.pl/warsztaty-filmowe-w-csw-laznia/#comments Sun, 07 Oct 2012 19:20:05 +0000 wnm http://wyjdznamiasto.pl/?p=707

Zespół Edukacyjny CSW Łaźnia serdecznie zaprasza zorganizowane grupy szkolne do wzięcia udziału w warsztatach filmowych FILM: HISTORIA, TEORIA, JĘZYK.

Spotkania składają się z wykładu – wprowadzenia w tematykę poszczególnych obrazów, prezentacji filmowej oraz dyskusji z uczestnikami zajęć. Główny nacisk położony jest na eksponowanie obrazu filmowego – prezentację pojedynczych kadrów i ich analizę pod kątem estetyki i zawartości semantycznej, prezentację fragmentów filmów, analizę użytych w nich środków wyrazu.

Warsztaty odbywać się będą w październiku i listopadzie, w każdy poniedziałek i czwartek miesiąca w godz. 10:00-11:30. Proponujemy pięć różnych tematów zajęć:

1. Kino przed kinem.
Prezentacja zabawek optycznych, camera obscura. Od fotografii do ruchomego obrazu. Czym jest i jak działa kinematograf. Rozwój nośników filmowych (taśma 35 mm, 16 mm, VHS, DVD, Blue-Ray). Początki kina, pierwsze obrazy, twórcy. Szkoła z Brighton, pierwsze filmowe środki wyrazu i gatunki filmowe.

2. Elementy dzieła filmowego.
Z czego składa się film. Czas, przestrzeń, narracja, montaż, głębia ostrości, bohaterowie, schemat fabularny. Model klasycznego kina amerykańskiego (styl zerowy). Mechanizm projekcji-identyfikacji.

3. Kino autorskie i kino gatunków.
Teoria gatunków filmowych. Horror, science-fiction, melodramat, western, musical – cechy charakterystyczne, schemat fabularny, bohaterowie, historia i ewolucja. Czym jest kino autorskie – najważniejsi twórcy.

4. Kino grozy.
Rodowód: romantyzm i powieść gotycka. Rozwój gatunku na tle przemian społecznych i obyczajowych XX w.: niemiecki ekspresjonizm, kino potworów, nowy film grozy, horror cielesny. Schemat fabularny, popularne motywy, środki wyrazu. Horror a jego widz – film grozy jako odzwierciedlenie społecznych lęków.

5. Dźwięk w filmie.
Od kina niemego do dźwiękowego. Sposoby udźwiękowiania filmów niemych. Tradycja taperska i jej dziedzictwo. Dźwięk we współczesnych produkcjach filmowych: muzyka, tło, postsynchrony. Część warsztatowa: tworzenie i zapis ścieżki dźwiękowej do fragmentów filmów niemych.

Zajęcia poprowadzi Tomasz Garstkowiak - absolwent filologii polskiej na Uniwersytecie Gdańskim (specjalizacja: filmoznawstwo); animator kultury, wykładowca, muzyk. Koordynator Dyskusyjnego Klubu Filmowego “Kurort” w Sopocie. Autor wielu prelekcji dotyczących kina polskiego i światowego. Od 2007 roku prowadzi zajęcia warsztatowe z historii i teorii kina dla uczniów szkół wszystkich poziomów nauczania w ramach projektów trójmiejskich instytucji kulturalnych (m. in. Towarzystwo Przyjaciół Sopotu, CSW Łaźnia).

Zapraszamy do wyboru jednego z poniższych tematów oraz terminów spotkań (8, 11, 15, 18, 22, 25, 29 października; 12, 15, 19, 22, 26 listopada).

Warsztaty odbędą się po uprzedniej rezerwacji terminu u Aleksandry Mrozowskiej, mail:a.mrozowska@laznia.pl, tel. 58 305 40 50.

]]>
http://wyjdznamiasto.pl/warsztaty-filmowe-w-csw-laznia/feed/ 0
PROJEKCJA FILMU “ELENA” http://wyjdznamiasto.pl/projekcja-filmu-elena/ http://wyjdznamiasto.pl/projekcja-filmu-elena/#comments Sun, 07 Oct 2012 19:15:03 +0000 wnm http://wyjdznamiasto.pl/?p=704

Projekcja filmu „Elena” w reżyserii Andrieja Zwiagincewa.
Bilety w cenie 5zł do kupienia przed filmem.

8 października (poniedziałek) o godzinie 18:00

“Elena” to najnowszy film znanego rosyjskiego reżysera Andrieja Zwiagincewa, autora “Powrotu” i “Wygnania”. Opowiada o Władimirze i Elenie – starszym małżeństwie mieszkającym w luksusowym apartamencie w Moskwie. Pobrali się jako dojrzali ludzie, choć oboje pochodzą z różnych środowisk. Władimir to bogaty, wyrachowany, zimny uczuciowo, skupiony na sobie mężczyzna. Elena jest pielęgniarką, którą pewnego dnia poznał w szpitalu. Ich wzajemne relacje przypominają układ. Dzieli ich wiele, ale łączy jedno: on ma pieniądze, ona zapewnia opiekę.

Oboje mają dzieci z poprzedniego małżeństwa. Córka Władmira – Katerina, beztroska i zbuntowana dwudziestolatka, nie ma najlepszych relacji z ojcem. Z kolei syn Eleny – Siergiej, bezrobotny próżniak, niezdolny do utrzymania żony i dwójki dzieci, co miesiąc liczy na emeryturę matki.
Pewnego dnia, na skutek ataku serca, Władimir trafia do szpitala, gdzie uświadamia sobie, że jego dni są policzone. Podczas odwiedzin nawiązuje nowe relacje z córką. Postanawia, że mimo wszystko to właśnie jej zapisze cały majątek. Elena otrzyma comiesięczną dożywotnią pensję. Nadzieje na finansową pomoc dla syna okazują się płonne. Z nieśmiałej i poddanej żony Elena nagle zmienia się w zdeterminowaną i zdolną do wszystkiego kobietę. Wymyśla tragiczny plan, który na zawsze zmieni życie jej rodziny.

Film otrzymał Nagrodę Specjalną Jury Un Certain Regard na festiwalu w Cannes oraz był nominowany do Europejskiej Nagrody Filmowej w kategorii “Najlepsza aktorka europejska”

foto: http://chihiro.blox.pl/2011/10/Londynski-Miedzynarodowy-Festiwal-Filmowy-czesc-II.html

]]>
http://wyjdznamiasto.pl/projekcja-filmu-elena/feed/ 0
OTWARTY CASTING DLA SENIORÓW DO PROJEKTU ARTYSTYCZNEGO „OFF-AGE” http://wyjdznamiasto.pl/otwarty-casting-dla-seniorow-do-projektu-artystycznego-off-age/ http://wyjdznamiasto.pl/otwarty-casting-dla-seniorow-do-projektu-artystycznego-off-age/#comments Sun, 07 Oct 2012 19:11:32 +0000 wnm http://wyjdznamiasto.pl/?p=700

09.10.2012, g. 12.00, Klub Żak – Sala Suwnicowa 

Reżyseria i choreografia: Filip Szatarski

Wizualizacje: Tomek Bergmann

Opracowanie muzyczne: Wojtek Mazolewski

Światła: Filip Szatarski

 

Wszystkich seniorów pragnących aktywnie i twórczo spędzić czas zapraszamy na casting do projektu teatralno-tanecznego „OFF-AGE” autorstwa trójmiejskiego tancerza, choreografa i pedagoga – Filipa Sztarskiego. Projekt  składa się z warsztatów i prób teatralnych i zakończony zostanie pokazem spektaklu na scenie Klubu Żak. Projekt „OFF-AGE” realizowany jest w ramach Gdańskiego Festiwalu Tańca 2012.

 

Projekt „OFF-AGE” jest projektem artystycznym będącym laboratorium działań warsztatowych i procesem mającym doprowadzić do stworzenia widowiska teatralno-tanecznego. Uczestnikami projektu będzie 12-15, które ukończyły 55 lat. Przewidywany proces pracy to 3 miesiące. Opiekę artystyczną i warsztatową nad grupą prowadzić będą doświadczeni realizatorzy spektakli. Inspiracją do projektu „OFF-AGE” była praca w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku nad spektaklem „Księżna d’Adamalfi” oraz analiza teoretycznych prac Liz Lermnan (choreograf amerykańska, mająca za sobą ogromne doświadczenie w pracy ze starszymi ludźmi). Proces pracy nad wspomnianym spektaklem „Księżna d’Adamalfi” trwał ponad 3 miesiące, podczas których Filip Szatarski sprawował opiekę artystyczną nad grupą 20 osób w wieku powyżej 55 lat.

 

Wszelkie pytania dotyczące castingu i projektu prosimy kierować pod adresem: szatarius@yahoo.com (Filip Szatarski) lub telefonicznie – Tel. 794798576 (Filip Szatarski).

 

 

Proces pracy w ramach projektu „OFF-AGE” będzie składał się z następujących elementów:

- wprowadzenie grupy w profesjonalny proces tworzenia spektaklu obejmujący zadania choreograficzne, aktorskie i performerskie

- przeprowadzenie serii zajęć dotyczących zagadnień teoretyczno-edukacyjnych jak: historia tańca i teatru, oglądanie materiałów filmowych, jako inspiracji do żądań praktycznych, indywidualne przygotowanie materiałów w domu.

- praca nad improwizacjami bazująca na ćwiczeniach mnemonicznych i zapamiętywaniu bloków materiałowych (ang. memory flash-back technique).

- praca indywidualna i grupowa nad reinterpretacją „sławnych choreografii”.

- praca z materiałem muzycznym i muzykami (głos, rytm), wspólne tworzenie ścieżki dźwiękowej.

- techniki oddechowe i relaksacyjne

 

Filip Szatarski – od 1996 roku związany z Teatrem Dada von Bzdülöw. 1998 – 2003 występuje w produkcjach Teatru im. Gombrowicza w Gdyni. Od 2001 roku pracuje w Europie jako tancerz i choreograf, między innymi w Tanz Hotel, TanzAtelier Wien, Smafu Compagnie Wien, Blue Elephant Dusseldorf. W roku 2005 realizuje solowy program Artist in Residence będąc gościem Yamaguchi Art Vilage Centem w Japonii. W roku 2006 jako dyrektor artystyczny realizuje międzynarodowy projekt Nietolerancja (Gdańsk | Brema). Zajmuje się kompozycją choreografii i ruchu scenicznego dla teatrów dramatycznych i niezależnych projektów teatralnych. Zrealizował cztery własne produkcje współpracując z: Milena Rewinska, Celine Bacque, Tae Hee Kim, Julia Mach. Ostatnią pracą jest solowy spektakl Jakub. Współpracował z muzykami i artystami wizualnymi miedzy innymi: Guntherem Berger, Tymonem Tymanskim, Johanna Doderer, Kamila Chomicz, Tomkiem Bergmanem Lewandowskim. W ramach GFT 2011 zrealizował autorski spektakl Jakub 2.

]]>
http://wyjdznamiasto.pl/otwarty-casting-dla-seniorow-do-projektu-artystycznego-off-age/feed/ 0
FASHION ME http://wyjdznamiasto.pl/fashion-me/ http://wyjdznamiasto.pl/fashion-me/#comments Thu, 04 Oct 2012 20:37:45 +0000 wnm http://wyjdznamiasto.pl/?p=694

FASHION ME to nowe cykliczne wydarzenie poświęcone temu, co oprócz muzyki lubimy najbardziej, czyli MODZIE!

Raz w miesiącu przy okazji tradycyjnej piątkowej potańcówki będziemy prezentowali młodych obiecujących projektantów, a także mieli dla Was niespodzianki w postaci próbek ich twórczości.

Zaczynamy w pierwszy piątek października, a razem z nami będą:

- Deserowa.pl - http://www.deserowa.pl/
Zajmuje się produkcją przepięknych kolczyków i klipsów dla kobiet, które cenią sobie niepowtarzalny styl.

- Shumik 100% -http://www.shumik100.blogspot.com/
Shumik 100% to duet projektantek tworzących niepowtarzalne nakrycia głowy. Shumik 100% to nie tylko produkt, to styl i sposób na życie.

- Dirty Dick - http://www.facebook.com/666dirtydick
Szorty! Szorty! Szorty!

- Dad’s Studs - http://www.facebook.com/dadsstuds
Nowe życie starych ubrań, radość tworzenia czegoś z niczego, artystyczny recycling i ćwieki!

- Style Stalker - http://stylestalker.net/
Inspirujący blog modowy z super fotami!

Będą rozdawki, będzie sesja zdjęciowa … dobrze się więc ubierz, bo to może zaprocentować.

O atmosferę na parkiecie zadba BrainWash -
http://www.facebook.com/BrainWashTheDj

dress code: good look

Klub SOHO
5 października
godz. 22.00
]]>
http://wyjdznamiasto.pl/fashion-me/feed/ 0