Lipali akustycznie

W niedzielę 10 października w sopockiej Versalce wystąpi Lipali. Zespół gra muzykę kwalifikowaną ogólnie do alternatywnego rocka, niemniej w ich brzmieniu można usłyszeć elementy funky, jazzu czy slasy.

Zespół powstał w 2000 roku jako solowy projekt Tomasza Lipnickiego, wcześniej lidera formacji Illusion. Przez dziesięć alt działalności nagrali cztery albumy i wypuścili dziewięć singli. Pierwszym krążkiem był „Li-pa-li”, w jego nagraniu wzięli udział m.in.: Ryszard Tymon Tymański, Cezary Morawski czy ŻwirkoTom. W 2004 roku światło dzienne ujrzała płyta „Pi”, osadzona w tricte rockowym klimacie. Kolejnym albumem był „Bloo”, na którym gościnnie wystąpił Leszek Możdżer oraz hip hopowy Afront. W marcu 2009 na półki sklepów muzycznych trafiła płyta „Trio”, na której można usłyszeć, m.in. utwór Republiki – „Biała flaga”.

Ich muzyka przeznaczona jest – jak twierdzą sami członkowie zespołu – dla ludzi lubiących nowe trendy w życiu i w muzyce.

Początek koncertu o godzinie 20.00.

Bilety w cenie 20zł. (karta klubowa) 25zł. (przedsprzedaż) 30zł. (w dniu koncertu), dostępne w klubie Versalka bądź na www.bilety.versalka.pl.Skomentuj

Musisz być zalogowanym żeby komentować.